IPP023N10N5 MOSFET: High Performance Power Electronics for Optimal Performance
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Infineon Technologies
Model Number : IPP023N10N5
Place of Origin : Mult-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Active
FET Type : N-Channel
Technology : MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) : 100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C : 120A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) : 6V, 10V
Contact Now
Product: N-Channel MOSFET IPP023N10N5
Parameters:
Voltage: 23V
Current: 10A
Package: TO-220
Threshold Voltage: 3.2V
Resistance: 0.04ohm
Max. Power Dissipation: 70W
Max. Operating Temperature: 150℃