SPW35N60C3 MOSFET High Performance Power Electronics for Maximum Efficiency
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Infineon Technologies
Model Number : SPW35N60C3
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Drain-Source Voltage : 600V
Gate-Source Voltage : ±20V
Continuous Drain Current : 35A
Power Dissipation : 170W
Operating Temperature : –55°C to +150°C
Maximum Drain-Source On-Resistance : 0.0075 Ω @VGS = 10V
Contact Now
SPW35N60C3 MOSFET High
Performance Power Electronics for Maximum Efficiency
Parameters:
• Drain-Source Voltage: 600V
• Gate-Source Voltage: ±20V
• Power Dissipation: 170W